بزرگترین مرکز خرید و فروش قلمه کاکتوس میوه ده در انواع مختلف

اگر می خواهید بیش ترین پرورش کاکتوس میوه ده را در مزرعه و یا گلخانه خود داشته باشید بهتر است به مراکز و یا سایت هایی مراجعه کنید که به فروش قلمه کاکتوس میوه ده مشغول باشند و بهترین و سالم ترین قلمه را به شما ارائه دهند.

گذری بر تنوع و قدمت کاکتوس

کاکتوس ها نوعی گونه گیاهی زینتی و سازگار و مقاوم با هر نوع شرایطی چه مناسب و چه نامناسب شناخته شده اند.

بر همین اساس در بسیاری از کشورهای دنیا مانند آرژانتین، بولیوی و حتی آمریکا دیده می شوند و البته در آفریقای جنوبی و نیز استرالیا که شرایط اقلیمی گرم و خشکی دارند بزرگ تر و گسترده تر هستند.

این گیاهان از نظر اندازه برگ ها، ارتفاع، میوه ده بودن و غیره با یکدیگر متفاوت اند اما همگی در ویژگی اصلی یک کاکتوس یعنی مقاومت در برابر بی آبی اشتراک دارند.

یکی از انواع آن ها با اسم کاکتوس راکتی در بین فارسی زبانان نامیده شده که اپونتیا هم شناخته شده است و دلیل نامگذاری آن برخورداری از برگ های خاردار پهن مثل یک راکت است.

یکی از خصوصیات و مزیت های کاکتوس راکتی این است که از خود میوه می دهد و میوه آن به رنگ قرمز و دارای خارهای کوچک است و مزه شیرینی دارد.

ناگفته نماند که این محصول فقط به خاطر ظاهری که دارد جذاب نیست بلکه خواص آن برای درمان و یا پیشگیری از بسیاری از بیماری ها در علم پزشکی ثابت شده است.

یعنی افراد به دلیل اینکه اپونتیا سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد و تقویت می کند و نیز بیماری های قلبی را کاهش می دهد از آن استفاده می کنند.

یکی از راهکارهایی که گلخانه داران برای کثرت بخشیدن به تعداد این گیاه زینتی به کار می برند، قلمه زدن می باشد که اصولی انجام دادن آن باعث  پرورش چندین کاکتوس خواهد شد.

نمونه ای از احداث مزرعه کاکتوس در شهرستان ها

فروش قلمه کاکتوس میوه ده با قیمتی مناسب

خوشبختانه یکی از راه های موثر در تکثیر دادن به تنوع گیاهان و رشد بیشتر آن ها همین قلمه زدن است که راهی غیر از کاشت بذر می باشد.

اکثر گیاهان را می توان با قلمه زدن بیشتر کرد و حتی برخی درختان را نیز می توان با یک قلمه اصولی و استاندارد تکثیر نمود.

گیاهان زینتی و آپارتمانی هم با همین روش تبدیل به چند گیاه می شوند و به راحتی و یا سرعتی بیشتر رشد می کنند.

به همین اساس مزرعه دارها علاوه بر اینکه میوه کاکتوس را به مشتریان خود به صورت عمده و یا جزئی می فروشند قلمه کاکتوس را هم که باید اندازه ای استاندارد داشته باشد در معرض فروش قرار می دهند.

در واقع فروش قلمه کاکتوس میوه ده جزو فعالیت های گلخانه داران است و تصاویری کامل از نوع قلمه و توضیحاتی در خصوص این محصول در سایت ها موجود می باشد.

خریداران محترمی که به سراغ خرید غیر حضوری این قلمه می روند لازم است بدانند که سفارش محصول از یک مکان معتبر بسیار لازم است.

زیرا باید در خصوص سالم بودن و مرغوب بودن قلمه اطمینان داشته باشید تا بتوانید نتیجه خوبی از پرورش و کاشت این قلمه به دست آورید.

سنی که برای قلمه زدن گیاه توصیه می شود حدوداً ۶ ماه است یعنی اگر گیاه تان کمتر از این مقدار سن دارد آن را قلمه نزنید تا آسیبی به آن وارد نشود.

برای جدا کردن ساقه کاکتوس به جهت قلمه زدن، یک ساقه سالم و بدون لک را انتخاب کنید تا نتیجه خوبی از پرورش آن داشته باشید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *